برای درمان یبوست خود از پروبیوتیک ها استفاده کنید!!

ali varzdar 1401/01/25
یبوست, پروبیوتیک, درمان بواسیر

مشکلات موجود در حوزه دستگاه گوارش بسیار آزار دهنده هستند. این مشکلات می توانند به شکل یبوست، بواسیر، شقاق، التهابات روده ای و نفخ خود را نشان دهند. در هر حال بیماری های این دسته همیشه رنج بسیاری را بر شما وارد می کنند و البته در طولانی مدت هم نه تنها بهتر نخواهند شد، بلکه عوارض بسیار بدتری دارند.

برای درمان مشکلات این حوزه پیشنهاد ما به شما استفاده از پروبیوتیک ها و البته ملین های گیاهی است. در ادامه با ما همراه باشید تا به به بررسی این بیماری ها و روش های درمانی آنها بپردازیم.

مضرات یبوست برای بدن

یبوست مانند یک سم در بدن شما عمل می کند. در عمل این مشکل برای افرادی که مقدار دفع کمی در طول هفته دارند به وجود می آید اما مضرات بسیار وحشتناکی برای بدن فرد دارد. در طب سنتی، هنگامی که مدفوع مدت طولانی در بدن می ماند و دفع نمی شود، به تدریج آزاد سازی سم را آغاز می کند و در طولانی مدت بیماری های متعددی را در فرد ایجاد می کند.

این مشکل از طرفی هم موجب بیماری های متعددی برای دستگاه گوارش می شود. بواسیر و شقاق از جمله متداول ترین این بیماری ها هستند که موجب خونریزی و درد می شوند و در نهایت برای درمان فرد باید به سراغ عمل های جراحی برود. پس با توجه به این عوارض مشکل یبوست بهتر است که هر چه زودتر در جهت درمان خود اقدام نمایید.

همانطور که گفته شد، پروبیوتیک ها و ملین های گیاهی را می توان از دارو های کاربردی در این زمینه دانست. در ادامه محصولات حاوی پروبیوتیک ها در سلام دارو را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

 probiotic

آشنایی با پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها را می توان اصلی ترین ترکیبات دوستدار دستگاه گوارش افراد دانست. پروبیوتیک ها در بدن چندین کار مهم را انجام می دهند از جمله اینکه موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش، رفع اسپاسم های روده ای و درمان مشکل یبوست می گردند. قابل توجه است که طبق یافته های پزشکان، پروبیوتیک ها در برخی موارد حتی می توانند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن افراد نیز گردند و این امری مهم و قابل توجه است.

در سلام دارو، محصولات حاوی پروبیوتیک زیادی در دسترس شما قرار داده شده است که گروه های سنی مختلف بر اساس نیاز خود می توانند از آن استفاده نمایند:

قطره بایو لاکت که برای استفاده نوزادان مفید است. این محصول حاوی مقادیر قابل توجهی پروبیوتیک است و متناسب با سیستم بدنی کودکان تولید شده است. این محصول موجب رفع مشکل نفخ و کولیک در نوزاد شما می گردد. برای آشنایی با مشکل کولیک در نوزادان و روش های درمان آن مقاله مرتبط را در سلام مگ مطالعه فرمایید.

کپسول بایو آی بی اس، محصولی حاوی پروبیوتیک و از جمله دارو هایی است که می تواند برای درمان مشکلات روده ای به یاری شما بیاید. این محصول مانع از بیماری های خود ایمنی در فرد می گردد و این امر از ویژگی های خاص محصول مذکور است.

بایو فلورا نیز از آن دسته دارو هایی است که برای درمان مشکلات دستگاه گوارش کاراست. در این دارو شما می توانید مجموعه ای از پروبیوتیک ها را پیدا کنید. این محصول انواع مشکلات دستگاه گوارش از جمله یبوست، اسهال و نفخ را درمان می کند.

دیلیست یک فرآورده پروبیوتیکی است که موجب بهبود مشکلات دستگاه گوارش،یبوست، التهابات روده ای، هلیکوباکتری و همچنین درمان کننده اسهال های با منشا عفونی است. این محصول حاوی 500 میلی گرم ساکارومایسس بولاردی به ازای هر وعده مصرف است. ایتن محصول ویژه فاقد گلوتن و ترکیبات مضر برای بدن است و به همین دلیل استفاده از آن را توصیه می کنیم.

بایو فم تک ژن فارما نیز از محصولات خاص بانوان است. علاوه بر ترکیبات پروبیوتیک در این محصول از ترکیبات دیگری نیز استفاده شده است که برای درمان مشکلات میکروبی واژن کاربردی است. تجربه مصرف کنندگان این محصول مفید بودن آن را نشان می دهد.

یبوست, پروبیوتیک, درمان بواسیر

دارو های درمان مشکل یبوست بر پایه عصاره های گیاهی

تجربه استفاده از دارو های شیمیایی برای درمان مشکلات دستگاه گوارش و به خصوص یبوست و عوارض زیاد دارو های فوق، مصرف کنندگان را به سمت استفاده از دارو های گیاهی سوق داده است. دارو های گیاهی در این حوزه عارضه خاصی را ایجاد نخواهند کرد و البته وابستگی نیز به وجود نمی آورند. به همین دلیل اگر شما هم به مشکل یبوست دچار هستید، شاید بد نباشد که برای یک بار هم که شده از این محصولات استفاده نمایید.

ساشه رولاکس را می توان از بهترین دارو های حوزه درمان یبوست دانست. چیزی که در خصوص این محصول جالب است، ترکیبات گیاهی فوق موثر در آن است. عصاره های گیاهی موجود در محصول فوق به عنوان یک ملین قوی عمل می کنند و با خواص ضد یبوست خود می توانند بسیار موثر باشند. این محصول به شکل ساشه و قرص در سلام دارو در دسترس شماست.

ساشه پلانتاژل دینه محصول دیگری است که قصد معرفی آن را به شما داریم. این شاسه ضد التهاب قوی برای دستگاه گوارش شماست. این محصول مناسب برای کودکان و بزرگسالان است. هر چند که بهتر است مقدار دوز مصرفی کودکان توسط پزشک معین گردد. در هنگام مصرف این محصول نوشیدن آب کافی را فراموش نکنید.

پسیلیوم نیز با ترکیبات خاص خود از جمله 6 گرم دانه اسفرزه به ازای هر بسته ساشه به یاری دستگاه گوارش شما خواهد آمد. این محصول مناسب درمان بواسیر و اختلالات دفع است. به همین دلیل برای افرادی که به مشکلات گوارشی دچار هستند می تواند بسیار مفید باشد. این محصول حاوی طعم دهنده های مجاز است که مصرف آن را لذت بخش تر کرده است.

نیچر فیت بر پایه ترکیبات فیبری ساخته شده است. به همین دلیل برای دفع آسانتر غذا و درمان یبوست کاربردی است. در نتیجه بهتر است که افراد مبتلا به اسهال از آن استفاده نکنند. این محصول از طرف پزشکان معمولا برای رفع یبوست در دوران بارداری و شیردهی تجویز می شود. همچنین این محصول تنظیم کننده قند خون نیز می باشد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.