از شر عرق کردن زیاد رها شوید!!

ali varzdar 1401/06/24
عرق کردن, عرق زیاد, تعریق شبانه

عرق کردن مشکلی است که همه ما با آن آشنایی داریم. با اینکه کسی از این واکنش بدن دل خوشی ندارد، اما باید این نکته را هم بدانید که عرق کردن برای بدن ما مفید است. البته به شرطی که مقدار آن در حد معقولی باشد. با این حال، بوی بد و لکه های زرد ناشی از آن موجب می شود که پیش از هر چیز به فکر راه حلی برای این مشکل باشید. این مشکل دلایل مختلفی دارد که بد نیست آنها را بدانید.

دلایل عرق کردن

عرق کردن میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. در وهله اول، متداول ترین دلیل تعریق را خدمت شما عرض می کنیم که فعالیت های زیاد و افزایش ضربان قلب است. همچنین هنگامی که دمای بدن شما بالا رود، بدن شما دست به کار شده و با عرق کردن در پی خنک کردن آن بر می آید. به همین دلیل می توانیم عرق زیاد را در محیط های گرم حس کنیم. استرس نیز از متداول ترین دلایل تعریق در افراد است و افرادی که به این عارضه مبتلا هستند به خوبی این را حس کرده اند. گاهی اوقات مصرف داروهای مختلف می تواند دلیل عمده تعریق باشد.

گاهی دلیل اصلی تعریق شبانه، تغییرات هورمونی و البته مشکلات ناشی از آن است. به همین دلیل است که بانوان در زمان یائسگی و نوجوانان در دوران بلوغ بیشتر عرق می کنند و نتیجه یافته های پژوهشگران این دلیل را اثبات می کند. با این حال دلیل عرق کردن هر چه که باشد، باید به رفع آن اقدام کرد تا از مشکلات ناشی از آن در امان بود.

از دیگر دلایل عرق کردن وجود استرس در افراد است. به طور کلی حضور در شرایط استرس زا می تواند میزان تعریق را در بدن شما افزایش دهد. همچنین بیماری هایی نظیر دیابت یا همان مرض قند هم می تواند بر روی میزان تعریق شما تاثیر داشته باشد.

عرق کردن, عرق زیاد, تعریق شبانه

روش های حل مشکل عرق کردن

معمولا اولین راه حل برای درمان مشکل عرق کردن، استفاده از مام دئودورانت است. دئودورانت ها در انواع رایحه تولید و عرضه می شوند که ساعت ها شما را از شر عرق نجات می دهند. دئودورانت ها توسط شرکت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. سلام دارو به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی آنها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

دارو های مختلفی برای حل مشکلات هورمونی در بازار یافت می شود. البته متخصصین طب سنتی معمولا همیشه روش های سنتی را توصیه می کنند و از گیاهان مختلفی بهره می گیرند. شاید بتوان تنها مزیت این روش را در کم بودن عوارض این حوزه دانست. البته با این حال بسیاری از مردم روش های نوین پزشکی را باز هم ترجیح می دهند.

استرس مشکل بسیار بزرگی برای افراد است. این مشکل تقریبا تاثیر منفی خود بر تمامی اندام های داخلی بدن شما می گذارد اما باید توجه داشت که می توان با روش های مختلفی آن را کاست. دارو هایی نظیر استرس کالم برای کاهش استرس مورد استفاده قرار می گیرند. دارو های آرام بخش همگی می توانند در این حوزه کارا باشد. پس اگر دلیل تعریق زیاد شما استرس است، می توانید با کاهش اضطراب این مشکل را برطرف نمایید.

عرق کردن, عرق زیاد, تعریق شبانه

آیا استفاده از مام دئودورانت برای بدن مضر است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که دئودورانت برای بدن مضر است که البته دیدگاهی اشتباه است. هنگامی که از دئودورانت ها استفاده می کنید عرق از قسمت زیر بغل شما دفع نخواهد شد اما نکته اینجاست که این میزان تعریق در بدن شما باقی نخواهد ماند. بلکه از طریق قسمت های دیگر دفع خواهد شد. این امر موجب می شود که بتوانید با خیالی راحت از آن استفاده کنید.

برخی از دئودورانت ها دارای آلومینیوم هستند که این امر هم می تواند اثر منفی داشته باشد. البته نیازی نیست آنچنان نگران باشید. چرا که تاثیر این آلومینیوم بسیار کم است. با این حال در حال حاضر بسیاری از مام دئودورانت ها بدون آلومینیوم تولید می شوند تا از این طریق نیز نگرانی و استرس نداشته باشید.

عرق کردن, عرق زیاد, تعریق شبانه

نگاه به موضوع از زاویه دیگر

عده ی زیادی از مردم برای حل مشکل بوی بد عرق به فکر روش دیگری می افتند. با توجه به اینکه عرق کردن برای بدن مفید است و موجب دفع سموم می شود، پس شاید بهتر باشد شما هم به جای جلوگیری با روش های دیگری به فکر حل آن باشید. استفاده از عطر های مختلف می تواند راه حلی موثر برای حل مشکل تعریق زیاد باشد. البته در سلام دارو نیز عطر های مختلفی یافت می شود که در ادامه نظر شما را به تعدادی از آنها جلب می کنیم:

  • عطر ژک ساف با اینکه در حجم های کوچک تولید می شود، اما طرفداران بسیاری دارد. این عطر با ارتعاش بوی بالای خود موجب می شود که در جمع بدرخشید. رایحه های مختلف این عطر بر اساس سلایق مختلف تولید شده است و این به آن معناست که هر کسی می تواند از این عطر ها استفاده نماید. این محصول با بهره گیری از رایحه های منحصر بفرد نظر شما را جلب خواهد نمود.
  • عطر بیک نیز یکی از عطر های نام آشنایی است که قدمت زیادی دارد. عطر بیک با ترکیبی از بوی گل ها و مرکبات، رایحه های خاصی را در اختیار شما قرار می دهد و این امر باعث می شود که حس شادابی فوق العاده ای پس از مصرف و استشمام آن داشته باشید. عطر های این شرکت با قیمتی مناسب، نظر هر مصرف کننده ای را به خود جلب خواهد کرد و می تواند از بهترین انتخاب ها باشد.
  • اسپری بدن که به بادی اسپلش هم معروف هستند، معمولا حاوی الکل می باشند و می توانند تاثیرگذاری فوق العاده ای ایفا نمایند. بادی اسپلش ها معمولا اندکی رطوبت هم بر روی پوست از خود به جا می گذارند. بادی اسپلش سی گل و اسپری بدن اکس دو گروه از محصولاتی هستند که در این خصوص می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.