دسته‌بندی نشده

برای تقویت حافظه چه بخوریم؟

امروزه افراد بسیاری به دنبال داشتن یک حافظه پویا و فعال هستند. یک ذهن فعال موجب می شود که در کار خود موفقتر عمل کنید. همچنین بتوانید در زندگی تصمیمات بهتری هم اتخاذ کنید. البته که حافظه فعال برای دانش آموزان و دانشجویان هم حائز اهمیت است. افراد محصل با داشتن یک حافظ فعال می توانند دروس خود را بهتر یاد بگیرند و عملکرد بهتری در این خصوص داشته باشند. در این مقاله با سلام مگ همراه باشید تا روش های موثر برای کمک به تقویت حافظه را خدمت شما عرض کنیم.

چگونه ذهن خود را تقویت کنیم؟

برای کمک به تقویت مغز حافظه رعایت برخی اصول می تواند موثر باشد. به هر حال سبک زندگی شما در عملکرد تمام اندام های بدن موثر است و مغز نیز از این امر مستثنی نیست. همچنین مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها نیز می تواند عملکرد حافظه شما را بهبود بخشد.

البته لازم به ذکر است که در خصوص عملکرد حافظه، امور روانی هم دارای اهمیت است. اگر شما از لحاظ روانی دچار تشویش و استرس باشید، طبیعتا ذهن شما نمی تواند عملکرد مثبتی را از خود نشان دهد. به همین دلیل اگر می خواهید عملکرد حافظه شما بهبود پیدا کند، یکی از اولین اقدامات کاهش استرس و تشویش های روانی است. یک ذهن آرام میتواند تا چندین برابر عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.

روش های تقویت حافظه

برای تقویت حافظه چه بخوریم؟

برای کمک به تقویت حافظه، مصرف برخی مواد غذایی و دارو ها مناسب است. یکی از گیاهانی که معمولا از آن به عنوان تقویت کننده حافظه یاد می شود، مویز می باشد. مویز سبب می شود که عملکرد حافظه شما تقویت شده و مورد تایید متخصصین طب سنتی است. از دیگر مواد غدایی که می تواند در این خصوص موثر باشد، مصرف میگو و کنجد است.

همچنین برخی دارو ها نیز در این خصوص می تواند موثر عمل کند. بدیهی است که اثرگذاری این دارو ها بسیار بیشتر از مواد غذایی است و به همین دلیل به عنوان یک روش مطمئن تر از آنها یاد می شود.

دارو های موثر برای تقویت حافظه

قرص منتال انرژی یوروویتال نخستین دارویی است که در زمینه تقویت مغز و حافظه از آن یاد می شود. این قرص حاوی ویتامین ها، املاح معدنی و ترکیبات گیاهی موثر برای تقویت ذهن می باشد. مصرف این قرص برای پیشگیری از ابتلا به آلزایمر نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

داروی دیگری که در این خصوص می توانید از آن استفاده کنید، نروزان ویتابیوتیکس است. نروزان در واقع دارنده انواع ریز مغذی های ضروری برای مغز و حافظه شما است. به همین دلیل تنها یک دوره مصرف آن کافی است تا اثراتش را مشاهده کنید. نروزان برای دانش آموزان و دانشجویان در شب امتحان نیز مناسب است. با این ویژگی که عوارضی برای آنها به وجود نخواهد آورد.

همانطور که ذکر شد، برای تقویت حافظه می توانید از ترکیبات گیاهی هم استفاده کنید. البته به جای مراجعه به عطاری و مصرف دارو های گیاهی، میتوانید از قرص ممورال گل دارو استفاده کنید. این قرص با دارا بودن ترکیبات گیاهی موثر، می تواند عملکرد حافظه و مغز شما را تا حد قابل توجهی بهبود بخشد. این دارو حاوی گیاه کندر و پودر ریشه زنجبیل می باشد. به همین سبب در بهبود عملکرد حافظه شما اثرات فعالی را از خود نشان خواهد داد.

قرص جینک اکتیو گلدن لایف داروی دیگری است که در خصوص تقویت حافظه می تواند معجزه ای از خود ایجاد کند. همانطور که از نام این محصول هم مشخص است، دارای عصاره گیاه جینکو بیلوبا می باشد. این گیاه با کمک به تقویت حافظه، سبب می شود که عملکرد آن بهبود پیدا کند. همچنین گیاه فوق در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر هم اثرگذار است.

دارو های تقویت حافظه

سبک زندگی مناسب برای تقویت حافظه شما

علاوه بر مصرف ترکیبات غذایی، سبک زندگی نیز یک عامل مهم بری کمک به تقویت حافظه به شمار می رود. به طور کلی، ورزش کردن به شکل مداوم می تواند به عنوان یک عامل مهم برای تقویت حافظه به شمار برود. در این خصوص نیازی هم به ورزش کردن به شکل حرفه ای نیست. روزانه دقایقی پیاده روی و یا انجام نرمش ها می تواند در این خصوص تاثیرگذار باشد.

خواب مناسب یک عامل مهم برای تقویت حافظه است. عدم رعایت ساعت معین برای خواب، انتخاب نکردن یک محیط مناسب برای خوابیدن و همچنین عوامل روانی که سبب خواب نامناسب شود، می تواند موجب عملکرد نامناسب مغز شما شود. به همین دلیل برای بهبود عملکرد حافظه خود بهتر است شرایط مناسب را برای خوابیدن خود مهیا کنید. برای آشنایی با دلایل خواب ناکافی و روش های درمانی، مقاله برای داشتن خواب راحت چه کنیم را در سلام مگ مطالعه نمایید.

در خصوص تقویت حافظه باید توجه داشته باشید که حتی توجه به عادت های غذایی کوچک، می تواند در این خصوص تاثیرات زیادی بر روی عملکرد مغز شما داشته باشد. به عنوان مثال، طبق گفته های پزشکان، نوشیدن قهوه می تواند به عنوان یک عامل مهم در این خصوص به شمار برود. همچنین دور کردن عوامل مزاحم و پرت کننده حواس در کنار سازماندهی برنامه ریزی ها هم می تواند به عنوان عادات زندگی موثر در این خصوص باشد.

نکات مهم در خصوص تقویت بهتر حافظه

  • برای تقویت حافظه هرگز از دارو های غیر مطمئن استفاده نکنید. تهیه دارو های دارای لیبل وزارت بهداشت یک اصل مهم برای حفظ سلامتی است. استفاده از دارو های نامطمئن می تواند خطرات زیادی برای شما داشته باشد.
  • یکی از دارو هایی که ممکن است برای کمک به تقویت حافظه به شما معرفی شود، ریتالین است. کاربرد اصلی ریتالین در واقع برای بیش فعالی است. قابل توجه است که مصرف ریتالین برای دانش آموزان و دانشجویان به شکل خودسرانه اصلا توصیه نمی شود. زیرا مصرف این دارو می تواند اعتیاد آور باشد. همچنین این دارو با عوارض منفی که در بدن از خود باقی می گذارد، سلامتی فرد را به خطر خواهد انداخت.
  • طبق گفته های متخصصین، مصرف مداوم عسل می تواند در کمک به افزایش تمرکز و تقویت حافظه مناسب باشد. به همین دلیل مصرف این ماده معجزه آسا با فواید بیشمار آن را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *