مرغوب ترین شیرخشک بدون لاکتوز کدام است؟

ali varzdar 1401/08/11
شیرخشک بدون لاکتوز, حساسیت به لاکتوز

حساسیت به لاکتوز یک مشکل بزرگ در میان مردم است و بسیاری از بزرگسالان و کودکان به آن مبتلا هستند. این مشکل در کودکان موجب می شود که والدین آنها مجبور شوند از شیرخشک بدون لاکتوز استفاده نمایند. حساسیت فوق در نتیجه عوامل مختلفی در بدن به وجود می آید و در هنگام مصرف لبنیات رخ می دهد. از طرفی دیگر، عدم رساندن کلسیم کافی به بدن موجب می شود که پوکی استخوان و سایر مشکلات استخوانی به سراغ شما بیاید. بهتر است که آگاهی کاملی نسبت به این مشکل داشته باشید تا بتوانید بهتر با آن برخورد کنید.

مشکل حساسیت به لاکتوز

با بررسی مشکل حساسیت به لاکتوز متوجه خواهید شد که این امر در نتیجه عدم تولید آنزیم لاکتاز در بدن به وجود می آید. در واقع افرادی که این آنزیم را در بدن خود ندارند، پس از مصرف لبنیات با مشکلات متعددی روبرو می شوند که بیشتر آنها نیز در دستگاه گوارشی است. مشکلاتی نظیر اسهال و نفخ معده از جمله نتایج حساسیت به لاکتوز است. همچنین ممکن است فرد در ابتدا حساسیتی به لاکتور نداشته باشد، اما اگر در یک مدت زمان طولانی از لبنیات مصرف نکند، دیگر این آنزیم در بدن وی تولید نخواهد شد.

مرغوب ترین شیرخشک بدون لاکتوز

عوامل بروز مشکل حساسیت به لاکتوز

موارد مختلفی در بروز مشکل حساسیت به لاکتوز موثر هستند. به طور کلی یکی از اصلی ترین دلایل بروز مشکل حساسیت به لاکتوز عوامل ارثی و ژنتیکی است. به طوری که طبق پژوهش های گسترده در این زمینه، در میان مردم آفریقا بیشترین میزان حساسیت به لاکتوز دیده شده است. در صورتی که در اروپای شرقی این میزان بسیار کمتر است.

در برخی موارد، افزایش سن از جمله دلایل بروز حساسیت به لاکتوز می باشد. هر چند که این مورد قطعی نیست، اما به وفور دیده شده است که با افزایش سن حساسیت به لاکتوز بیشتر شده است. این مشکل در برخی از نوزادان نیز به شکل مادرزادی دیده می شود و به همین دلیل باید در این نوزادان از مصرف شیر مادر خودداری شود و تا حد امکان از شیرخشک بدون لاکتوز استفاده کرد.

همچنین ابتلا به برخی از بیماری ها سبب بروز مشکل حساسیت به لاکتوز می شود. بیماری هایی نظیر کرون و سلیاک هم از جمله دلایل بروز مشکل حساسیت به لاکتوز می باشد. بنابراین اینگونه افراد باید از مصرف مواد غذایی حاوی لاکتوز خودداری کنند.

مشکلات ناشی از حساسیت به لاکتوز

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در نتیجه حساسیت به لاکتوز ممکن است در شما رخ دهد، کمبود کلسیم در بدن است. کمبود کلسیم در بدن منجر می شود که استحکام استخوان ها در شما کاهش پیدا کند و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر پوکی استخوان در شما افزایش یابد. علاوه بر این، کمبود مصرف کلسیم در سلامت دندان های شما نیز اثر منفی از خود به جا می گذارد.

راه حل مشکل، تامین کلسیم به روش های دیگر به غیر از استفاده از لبنیات است. این روش هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان امکان پذیر است. در ادامه نظر شما را به این تکنیک جلب می کنیم.

شیرخشک بدون لاکتوز

تامین کلسیم در کودکان مبتلا به حساسیت لاکتوز

بدیهی است که کودکان به دلیل شرایط خاص سنی خود نیاز بیشتری به تامین کلسیم در بدن دارند. اگر کودک یا نوزاد شما به لاکتوز حساسیت دارد، باید از طریق روش های دیگری کلسیم بدن وی را تامین کنید تا در رشد او تداخلی به وجود نیاید.

بهترین راه تامین کلسیم در بدن کودکان، استفاده از شیرخشک های بدون لاکتوز است. در شیرخواران به این دلیل که نمی توانند از شیر مادر استفاده نمایند، باید از شیرخشک بدون لاکتوز استفاده نمایند تا به این ترتیب با مشکلی مواجه نشوند.

همچنین مولتی ویتامین های مختلفی هم مخصوص کودکان یافت می شود که کلسیم را می تواند به میزان قابل توجهی در بدن آنها تامین نماید. بنابراین استفاده از مکمل های غذایی برای کودکان نیز روش دیگری است که کودک شما با کمبود کلسیم مواجه نشود. البته در این خصوص توصیه می کنیم که از مکمل های غذایی با کیفیت استفاده کنید تا تاثیرات آن را در بدن کودک خود متوجه شوید.

تامین کلسیم در بدن برای بزرگسالان مبتلا به حساسیت لاکتوز

با اندکی دقت متوجه خواهید شد که تامین کلسیم از روش های دیگر به غیر از مصرف لبنیات امکان پذیر می باشد و بنابراین می تواند به کار شما بیاید. بزرگسالانی که به لاکتوز حساسیت دارند، می توانند کلسیم بدن خود را از طریق ترکیبات بدون لاکتوز تامین کنند.

ماهی، اسفناج و کلم پیچ بهترین جایگزین های لبنیات برای تامین کلسیم در بدن شما هستند. این مواد بدون حضور لاکتوز، کلسیم بدن شما را تامین می کنند و موجب می شوند که به مشکلات ناشی از کمبود کلسیم در بدن دچار نشوید. بنابراین افرادی که به حساسیت لاکتوز مبتلا هستند، از این طریق باید کلسیم بدن را تامین کنند.

توجه داشته باشید که اگر کمبود کلسیم در شما زیاد باشد، به انواع بیماری ها نظیر پوکی استخوان ممکن است گرفتار شوید. پس بهتر است در صورت حساسیت به لاکتوز از مصرف دارو های مفاصل و استخوان هم غافل نشوید.

کاربرد شیرخشک های بدون لاکتوز

مرغوب ترین شیرخشک های بدون لاکتوز را بشناسید!

شیرخشک کندامیل فاقد لاکتوز: شیرخشک کندامیل از جمله شیرخشک های تخصصی است و به دلیل مرغوبیت بالای خود، طرفداران زیادی دارد. این محصول ساخت کشور انگلستان است و می تواند به عنوان یک شیرخشک مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

شیرخشک بیومیل ال اف: ال اف مخفف واژه لاکتوز فیری می باشد و در واقع به معنای فاقد لاکتوز بودن این شیرخشک است. این محصول حاوی املاح و ویتامین هایی است که به خوبی سلامتی کودک شما را تامین می کند. به همین دلیل برای والدینی که نمی توانند از شیرخشک های معمولی برای غذای کودک خود استفاده کنند مورد استفاده قرار گیرد.

شیرخشک ببلاک ال اف: اگر کودک شما به لاکتوز حساسیت دارد و برای وی از شیرخشک بدون لاکتوز ببلاک ال اف استفاده می کنید، دیگر نیازی نیست نگرانی در خصوص سلامتی وی داشته باشید. این محصول دارای مجموعه ای از ویتامین ها و املاح معدنی است و نیاز بدن کودک شما را از این بابت تامین می کند. شیرخشک فوق با کیفیتی فوق العاده نیاز بدن کودک را برطرف خواهد کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.