روش های رهایی از شر کولیک نوزاد

ali varzdar 1400/11/14
Causes of colic

کولیک نوزاد مسئله ای نیست که نادیده گرفته شود. این مشکل معمولا به شکل های مختلف خود را نشان می دهد اما نکته قابل توجه این است که این عارضه تغذیه کودک شما را با مشکل روبرو می کند. به همین دلیل اکثر والدین معمولا به دنبال این هستند که آن را سریعتر درمان نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا از دلیل به وجود آمدن این عارضه تا روش درمان آن با شما سخن بگوییم.

دلایل کولیک نوزاد

تقریبا می توان گفت ده ها دلیل برای بروز عارضه کولیک در نوزادان وجود دارد. از جمله این دلایل می تواند شیری باشد که نوزاد از آن تغذیه می کند. همچنین وجود آنزیم هایی در دستگاه گوارش کودک از جمله دلایل بروز این مشکل است. حساسیت ها نیز می تواند از دیگر دلایل این مشکل باشد. گاهی عدم تکامل سیستم عصبی یا گوارشی از دلایل این عارضه است.

در وهله اول به والدین نوزاد پیشنهاد می شود که آن را در سطح با کمی شیب قرار دهند. برخی از نوزادان هم با تغییر شیرخشک و استفاده از شیرخشک های مخصوص مانند شیرخشک های ضد رفلاکس نوزاد مشکلشان برطرف می گردد اما باید بدانید که این امر همیشه هم جواب نمی دهد. گاهی اوقات کولیک به حدی است که نوزاد شما باید از دارو های درمانی استفاده نمایید.

قطره های کولیک اید، کولیک ایز، ایزی کول، کولیف، شربت گریپ میکسچر، ساشه بایو کید و … از جمله دارو هایی است که برای درمان کولیک نوزاد می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد. در سلام دارو شما می توانید انواع محصولات مناسب برای درمان کولیک نوزاد را بیابید و آن را خریداری نمایید. البته در برخی اوقات نیاز به توصیه پزشک هم دارید. چرا که بدن نوزاد بسیار حساس است و شاید بهتر باشد که حساسیت بیشتری در خصوص آن به خرج دهید.

colic

شکل های بروز کولیک نوزاد

کولیک در نوزادان معمولا به شکل های مختلف خود را نشان می دهد. این امر در برخی موارد به شکل گریه های گاه و بیگاه نوزاد خود را نمایان می سازد. نوزادی که دلیل گریه هایش کولیک باشد معمولا خود را در نواحی کمر پیچ و تاب می دهد. اگر به نوزاد خود توجه کنید به خوبی این عارضه را متوجه خواهید شد.

همچنین رنگ نوزاد قرمز می شود و در برخی موارد نوزاد از خوردن شیر امتناع می نماید. با این حال باید توجه داشته باشید که طبق یافته های پژوهشگران کولیک نوزاد تاثیری در رشد کودک ندارد و از این نظر باید خیالتان راحت باشد که سلامتی نوزاد شما تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

از دیگر علائم بروز کولیک نوزاد، استفراغ نوزاد است. اگر کولیک نوزاد شما به شکل آشکار باشد، معمولا نوزاد شما استفراغ خواهد کرد و اگر پنهان باشد، خود را نشان نخواهد داد. بنابراین همیشه استفراغ کودک نشان دهنده وجود کولیک در وی نیست. چرا که کولیک پنهان عملا استفراغی در پی ندارد. این هم امر دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید.

روش های درمانی برای کولیک نوزاد

برای درمان کولیک نوزاد چند راهکار وجود دارد که همه ی آن را به تفکیک به شما پیشنهاد خواهیم داد. ابتدا باید تا حد امکان خونسردی خود را حفظ کنید و نگران نباشید. چرا که معمولا تمامی نوزادان تا حدود 5 ماهگی به وضعیت عادی برمی گردند. در بدترین حالت هم زمانی که کودک کم کم به خوردن غذا ها رو بیاورد و از شیر گرفته شود، معمولا مشکل کولیک وی برطرف خواهد شد. اما تا آن زمان راه چاره چیست؟

در سلام دارو انواع دارو های مناسب درمان کولیک نوزاد یافت می شود. تمامی این دارو ها با ترکیبات خاص خود برای حل این مشکل نوزاد شما به وجود آمده اند. تنها کافی است که دسته بندی دستگاه گوارش و نفخ را در سایت ما مشاهده نمایید و سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. محصولات قرار داده شده در سایت در اسرع وقت به دست شما خواهد رسید.

لازم به ذکر است که روش دیگر برای درمان مشکل کولیک نوزاد شما، استفاده از شیرخشک های خاص است. بسیاری از شیرخشک های مصرفی توسط نوزادان به دلیل ترکیبات سنگین خود ممکن است به دستگاه گوارش نوزاد آسیب بزنند. در نتیجه نوزاد شما را با مشکلات جدی روبرو خواهند ساخت. به همین دلیل گاهی اوقات تغییر شیرخشک می تواند گزینه منحصر بفردی باشد تا نوزاد شما را از شر این مشکل رها سازد.

Unhappy little girl or boy

شیرخشک های مناسب برای رفع مشکل کولیک در نوزاد

  • ببلاک ای آر: تقریبا می توان گفت ببلاک ای آر اولین گزینه برای درمان کولیک نوزاد است که توسط پزشکان توصیه می شود. ببلاک ای آر با ترکیبات سبک خود می تواند همان چیزی باشد که نوزاد شما به آن نیاز دارد. این شیرخشک یکی از پرطرفدار ترین ها در نوع خود است و این به دلیل کارایی فوق العاده آن است.
  • تروویتال ای آر: سابقه مصرف تروویتال ای آر، کارایی فوق العاده آن را می رساند. تروویتال ای آر برای کولیک تمامی نوزادان مفید است. این شیرخشک حاوی ترکیبات مغذی برای درمان مشکل کولیک نوزاد شماست. به دلیل کارایی فوق العاده این شیرخشک، بسیاری از پزشکان در تمامی کولیک ها حتی کولیک پنهان نوزادان آن را تجویز می کنند.
  • بیومیل ای آر: گزینه بعدی برای درمان مشکل کولیک نوزاد، استفاده از شیرخشک بیومیل ای آر است. این شیرخشک حاوی اسید های چرب اشباع، آهن و پری بیوتیک هاست. ضمن اینکه محصول فوق کاملا عاری از ساکارز و گلوتن است. به همین دلیل مصرف آن تقریبا هیچ گونه ضرری برای کودک شما نخواهد داشت و این امری است که آن را خاص ساخته است.
  • شیرخشک های گیگوز: این شیرخشک بنابر سن کودک شما متغیر خواهد بود. با اینکه گیگوز صرفا مخصوص کودکان دارای کولیک نیست، اما ترکیبات بسیار سبک آن باعث شده است تا در این مقاله از آن هم سخن بگوییم. البته باید توجه داشت که گیگوز حاوی تمام ترکیبات ضروری مورد نیاز نوزاد می باشد و از این نظر نیازی به نگرانی نیست.