انواع مکمل های ورزشی

فهرست انواع مکمل های ورزشی

پروتئین وی (Whey)
گینر (Gainer)
ال کارنیتین (L-Carnitine)
ال گلوتامین (L-Glutamine)
بی سی ای ای (BCAA)
اچ ام بی (HMB)
کراتین (Creatine)
کربوهیدرات (Carbohydrate)
پروتئین وی (Whey)

پروتئین وی (Whey):

یکی از اصلی ترین ترکیبات برای عضله سازی در ورزشکاران، پروتئین وی است. این پروتئین انواع مختلفی دارد. پروتئین وی هیدرولیز شده که نیاز چندانی به هضم ندارد و به همین دلیل بسیار سریع جذب بدن شما می گردد. پروتئین وی ایزوله که شامل حداقل 90 درصد پروتئین خالص است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. وی کنسانتره که میزان پروتئین موجود در آن متغیر است.

گینر (Gainer)

گینر (Gainer):

اگر از لاغری رنج می برید، گینر گزینه ای مناسب برای افزایش حجم شما است. گینر ها با مجموعه ای از قند و چربی موجب افزایش وزن و البته حجم گرفتن بدن می شوند و شما را به تناسب اندام می رسانند. البته در اکثر محصولات همراه با ترکیبات فوق، ویتامین ها و املاح معدنی هم در گینر ها گنجانده شده است تا مواد ضروری بدن شما تامین گردد.

ال کارنیتین (L-Carnitine)

ال-کارنیتین (L-Carnitine):

برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند و این مسئله تبدیل به یک معضل بزرگ برای آنها شده است، مکمل های چربی سوز را پیشنهاد می کنیم. در میان مکمل های چربی سوز، ال کارنیتین مشهور تر است. شما می توانید روزانه 500 الی 2000 میلی گرم از این مکمل استفاده کنید. البته CLA هم کارایی خاصی در این خصوص دارد و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

ال گلوتامین (L-Glutamine)

ال-گلوتامین (L-Glutamine):

گلوتامین یکی از آمینو اسید های آزاد برای بدن است. این ماده به طور طبیعی در غذا های مختلف یافت می شود اما افرادی که به دنبال عضله سازی هستند، باید سراغ مصرف مکمل های حاوی این ماده بروند. همچنین این ماده در بهبود سرعت گردش خون و افزایش میزان انرژی هم نقش موثری دارد. ال گلوتامین در دوز های مختلف تولید و عرضه می شود.

بی سی ای ای (BCAA)

بی سی ای ای (BCAA):

از جمله آمینو اسید های شاخه دار در بدن، بی سی ای ای است. این ماده موجب عضله سازی و تسریع در ریکاوری عضلات می شود. به همین دلیل خاص ورزشکاران حرفه ای است. همچنین این ماده در جلوگیری از تحلیل عضلانی افراد هم نقش موثری از خود ایفا می کند. به دلیل کارایی فوق العاده این محصول و همچنین کیفیت مرغوب، طرفداران زیادی دارد.

اچ ام بی (HMB)

اچ ام بی (HMB):

مکمل های حاوی اچ ام بی برای عضله سازی در افراد موثر است. این مکمل در تسریع ریکاوری عضلات و همینطور پیشگیری از عضله سوزی نیز کاربرد دارد. با این محصول قدرت بدنی شما هم بهبود پیدا می کند و این به معنای عملکرد بهتر در انجام تمرینات است. با استفاده از این مکمل خاص معجزه ای در عضلات و تمرینات شما رخ خواهد داد.

کراتین (Creatine)

کراتین (Creatine):

کراتین را نه تنها ورزشکاران بلکه حتی افراد عادی هم می شناسند. این ماده یک مکمل عضله ساز است. علاوه بر این، کراتین بر روی سلامتی شما هم تاثیرات مثبتی دارد. زیرا این ماده موجب بهبود عملکرد مغز و حافظه می شود. کراتین در کاهش قند خون بالا و بهبود عملکرد کبدی هم نقش فعالی دارد. همچنین قدرت شما را افزایش داده و در نهایت کیفیت تمرینات شما را بهبود می بخشد.

کربوهیدرات (Carbohydrate)

کربوهیدرات (Carbohydrate):

مهم ترین نقش کربوهیدرات ها در بدن شما، حفظ انرژی است. به طور کلی این ماده در ترکیبات اکثر غذا ها یافت می شود اما اگر شما دچار کمبود وزن هستید، بهتر است که از مکمل های حاوی کربوهیدرات استفاده کنید. این ماده موجب می شود که میزان مصرف پروتئین در بدن شما کاهش پیدا کند. این محصول برای حفظ سلامتی شما هم بسیار ضروری است.

فیلتر بر اساس شهر محصول
سلام دارو
فیلتر بر اساس شهر محصول
سلام دارو

ورود به سلام دارو

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید